Teaching Elders of the Presbytery of the Western Reserve

 

Jane Anderson - HR
Lynn Anderson - CVP
Lois Annich - MAL
Michelle Bartel - IP
Matthew Bauhof - MSAD
June Begany - HR, PM
Susanne Bendoraitis - AP
Stephen Blonder Adams - PA
Catherine Borchert - HR, PM, SCE
Tony Britt - MAL, OB
Sharon Grace Budin - CVP
Tyrone Burkette - HR, OB
James Butler - P
Robert Campbell - HR
Susanne Carter - MSAD, HR
Luke Choi - MAL
Richard Clewell - MSAD, HR
Sharon Core - GP, PS
Carmen Cox Harwell - P, MP
Mary Robin Craig - MSAD
Bobbie Davis-Newhouse - MSAD
Paul DeBeer - HR, OB
Eric Dillenbeck - MAL
Henry Doll - HR
Carol Duffy - PA
Mark Eldred - AP
Jon Fancher - P
Leroy Ford - HR, PM
John Gehring-Anders - MAL
R. Mark Giuliano - P, PRES
Veronica Goines - CP
Cinda Gorman - PA, HR
Stephen Gorman - PA, HR
Benjamin Graves - P
John Gruneich - HR, OB
Lindsay Harren-Lewis - AP
Ina Hart - HR
Arthur Helin - MAL
Susan Holderness - MAL
Kevin Horak - MSAD
David Howell - HR
Bill Hudson - IP
Charles Hurst - CVP
Michelle Jean Mary - MAL, OB
Edgar Jones - HR, OB
Kenneth Jones - MSAD, HR
Margaret Jorgensen - HR
Mark Juengel - TRS, P
William Keene - HR, PE
Daniel Kershner - MAL
Joshua Kim - P
Winston Kirkland - HR
Patricia Dykers Koenig - PM
Allan Lane - MAL
Laury Larson - HR
Peter Lawson - MC
Jody LeFort - HR

John Lentz - CP
Dalton Love - MSAD, HR
Nancy Lynch - VM
Thomas MacMillan - P
Melanie Marsh-Baum - AP
Daniel Marvin - HR
Anne McCabe - HR
Thomas McCabe - HR
Natalie McWilliams - HR
John Miller - HR, OB
Francis Miller, II - P, PM
Mark Mong - P
Janis Montgomery - CP
Joel Montgomery - CP
K. Dean Myers - PA, HR
Scott Shane Nanney - P
Donald Oglesby - HR
Arpad Csaba Orosz - HR
Henry Pearce - P
Malcolm Peel - HR
Roger Perks - HR
Matthew Peterson - MAL
Kerri Peterson Davis - MAL
Rosalind Powell - HR
Fred Quigley - HR
Matthew Reeves - P
Robert Richardson - MSAD
Robin Schreiber - MAL, PA
Wally Scofield - IP
Sandy Seaton-Todd - DP, P
Richard Seawright - HR
Malcolm Shields - HR, PM
Richard Shipley - HR
Logan Skelly - IC
Aland Smith - HR
James Smucker - HR, PM
Rollin Steele - HR
Russell Stein - CVP
Sheryl Swan - MAL, PA
Charles Swartz - P
Zoltan Szucs - HR
Oommen Thomas - PA, HR, PE
Eileen Vizcaíno - MAL
John Wahl - P
Diane Walker - VM
Kurt Walker - VM
Jennifer Walker Noyes - DP
Carol Wedell - MAL
Meredith White - P
Ogden White, III - HR, PM, PE
Arvid Whitmore - HR
David Wigger - IC
Louis Will - CVP, HR, PM, PE
Dale Withers - HR
Dennis Zimmerman - MAL
Matthew Zuehlke - MAL

Candidates and Inquirers

 

Candidates:

Kristian Bendoraitis (John Knox)
Doris Evans (First, Willoughby)
Marilyn Panco (John Knox)

Inquirers:

Amber Balista (Christ)
Shannon Garrett-Headen (Forest Hill)
Amanda Horan (Forest Hill)
Erin Rugh (Pioneer)
Claudia Ford (St. Mark’s)
Kathleen Hartzell (Rocky River)
Ken Lane (St. Mark’s)
Sarah Seaton-Todd (CWR)